Colegiul Nicolae Titulescu Brasov
Str. 13 Decembrie nr.125

Telefon: 0268/548046; 0268/548047; 0268/548048

 

Concursuri si parteneriate

TABEL CU PERFORMANŢELE ELEVILOR

2012-2018  

 

Nr. crt.

Numele şi prenumele elevului

Domeniul

Concursul / simpozionul / evenimentul la care a obţinut premiul

Premiul / diploma/

Anul

Prof.

îndrumător

1.

BURULEA SERGIU OCTAVIAN

Istorie

Olimpiada-faza judeţeana

Menţiune

2017

Valtizan Constanța

2.

UNGUREANU RADU

Istorie

Sesiunea de referate şi comunicări ştiinţifice

Premiul II

2017

Valtizan Constanța

3.

CHICOMBAN RAUL MIHAI

Istorie

Proiectul educaţional regional Istoria AeL

Premiul I

2017

Valtizan Constanța

4.

MAMULĂ VLAD

Istorie

Proiectul educaţional Istoria AeL

Premiul I

2017

Valtizan Constanța

5.

UNGUREANU RADU

Istorie

Proiectul educaţional Istoria AeL

Premiul I

2017

Valtizan Constanța

6.

CIUTAN DAVID

Cultură şi civilizaţie

Faza judeţeană

Premiul III

2017

Valtizan Constanța

Dr. Știucă Nicoleta

Tatu Silvia

7.

SAMOILĂ ALEXANDRU

Cultură şi civilizaţie

Faza judeţeană

Premiul III

2017

Valtizan Constanța

Dr. Știucă Nicoleta

Tatu Silvia

8.

BÂRLĂ SÂNZĂIANA

Cultură şi civilizaţie

Faza judeţeană

Premiul III

2017

Valtizan Constanța

Dr. Știucă Nicoleta

Tatu Silvia

9.

TĂTĂRĂŞANU DAVID

Istorie

Olimpiadă-faza judeţeană

Menţiune

2016

Valtizan Constanța

10.

POPOVICIU NICOLAE GEORGE

Istorie

Proiectul educaţional regional Istoria AeL

Premiul III

2016

Valtizan Constanța

11.

RĂDĂCINĂ ELENA MIRUNA

Istorie

Proiectul educaţional regional Istoria AeL

Premiul III

2016

Valtizan Constanța

12.

BORCA ALEXANDRU

Istorie

Proiectul educaţional regional Istoria AeL

Menţiune

2016

Valtizan Constanța

13.

COJOCARU RAREŞ

 

Istorie

Proiectul educaţional regional Istoria AeL

Menţiune

2016

 

Valtizan Constanța

14.

KRIZBAI FLAVIUS

Istorie

Proiectul educaţional regional Istoria AeL

Menţiune

2016

Valtizan Constanța

15.

BLENDICA VLAD

Istorie

Concursul regional „Mândru că sunt român” – secţiunea referate

Premiul I

2016

Valtizan Constanța

16.

DIMA LOREDANA

Istorie

Concursul regional „Mândru că sunt român”- secţiunea referate

Premiul II

2016

Valtizan Constanța

17.

BRĂTESCU ROBERT CODRUŢ

Istorie

Concursul regional „Mândru că sunt român”- secţiunea referate

Premiul III

2016

Valtizan Constanța

18.

BARBU MIRCEA

Istorie

Concursul regional „Mândru că sunt român”- secţiunea referate

Menţiune

2016

Valtizan Constanța

19.

AROIU ALEXANDRU

Istorie

Concursul regional „Mândru că sunt român”- secţiunea referate

Menţiune

2016

Valtizan Constanța

20.

GOKMEN CAN

Istorie

Concursul regional „Mândru că sunt român”- secţiunea referate

Menţiune

2016

Valtizan Constanța

21.

ENESCU ANDREEA

Istorie

Concursul regional „Mândru că sunt român”-secţiunea referate

Menţiune

2016

Valtizan Constanța

22.

RUSU CRISTINA

Istorie

Concursul regional „Mândru că sunt român”-secţiunea desen

Premiul I

2016

Valtizan Constanța

23.

PAL MARIA

Istorie

Concursul regional „Mândru că sunt român”-secţiunea desen

Premiul II

2016

Valtizan Constanța

24.

POPA RAISA ANTONIA

Istorie

Concursul regional „Mândru că sunt român”-secţiunea desen

Premiul II

2016

Valtizan Constanța

25.

GOLEA BEATRICE

Istorie

Concursul regional „Mândru că sunt român”-secţiunea desen

Premiul II

2016

Valtizan Constanța

26.

ASULTANI DĂNUŢ

Istorie

Concursul regional „Mândru că sunt român”-secţiunea desen

Premiul II

2016

Valtizan Constanța

27.

BARBU DARIUS

Istorie

Concursul regional „Mândru că sunt român”- secţiunea desen

Premiul III

2016

Valtizan Constanța

28.

MARIS DENISA

Istorie

Concursul regional „Mândru că sunt român” secţiunea desen

Premiul III

2016

Valtizan Constanța

29.

GOT MIRIAM CRISTINA

Istorie

Concursul regional „Mândru că sunt român”- secţiunea desen

Premiul III

2016

Valtizan Constanța

30.

ROBU SIMONA

Istorie

Concursul regional „Mândru că sunt român”- secţiunea desen

Premiul III

2016

Valtizan Constanța

31.

ŞTEFAN MĂDĂLINA

Istorie

Concursul regional „Mândru că sunt român”- secţiunea desen

Menţiune

2016

Valtizan Constanța

32.

MITACHE DANIELA

Istorie

Concursul regional „Mândru că sunt român -secţiunea desen

Menţiune

2016

Valtizan Constanța

33.

IGNAT DANIELA

Istorie

Concursul regional „Mândru că sunt român”- secţiunea desen

Menţiune

2016

Valtizan Constanța

34.

ŞOŞU ROXANA MARIA

Istorie

Concursul regional „Mândru că sunt român”- secţiunea desen

Menţiune

2016

Valtizan Constanța

35.

COMĂNICIU IOANA

Istorie

Concursul regional „Mândru că sunt român”- secţiunea desen

Diplomă de participare

2016

Valtizan Constanța

36.

ONOFREI DENISA

Istorie

Concursul regional „Mândru că sunt român -secţiunea desen

Diplomă de participare

2016

Valtizan Constanța

37.

POVERLOVICI DRAGOŞ

Istorie

Concursul regional „Mândru că sunt român”, secţiunea desen

Diplomă de participare

Valtizan Constanța

38.

ISTVAN ERZSE

 

Istorie

Concursul regional „Mândru că sunt român”, secţiunea desen

Diplomă de participare

2016

Valtizan Constanța

39.

TRUFIN ADELINA

Istorie

Concursul regional „Mândru că sunt român”, secţiunea desen

Diplomă de participare

2016

Valtizan Constanța

40.

CHIRILESCU OVIDIU

Voluntariat

„Noaptea Muzeelor”

Diplomă

2016

Valtizan Constanța

41.

NISTORICĂ IULIANA DANIELA

Voluntariat

„Noaptea Muzeelor”

Diplomă

2016

Valtizan Constanța

42.

PIUARU MIHNEA NICUŞOR

Voluntariat

„Noaptea Muzeelor”

Diplomă

2016

Valtizan Constanța

43.

POVERLOVICI DRAGOŞ ANDREI

Voluntariat

„Noaptea Muzeelor”

Diplomă

2016

Valtizan Constanța

44.

STÎNGU ADRIAN MIHAI

Voluntariat

„Noaptea Muzeelor”

Diplomă

2016

Valtizan Constanța

45.

STÎNGU ANDREI NICOLAE

Voluntariat

„Noaptea Muzeelor”

Diplomă

2016

Valtizan Constanța

46.

BOGDAN VOICU

Info

ECDL –concurs național BEBRAS

Diplomă

2016

Valtizan Constanța

47.

TUDOR TACHE

Info

ECDL –concurs național BEBRAS

Diplomă

2016

Valtizan Constanța

48.

OPRIA BOGDAN

Info

ECDL –concurs național BEBRAS

Diplomă

2016

Valtizan Constanța

49.

FOCA ȘTEFAN

Info

ECDL –concurs național BEBRAS

Diplomă

2016

Valtizan Constanța

50.

BUSNEA RADU

Geografie Umană

Sesiunea de referate și comunicări științifice pe teme geografice pentru elevii de liceu / et. județeană

Mențiunea I

Brașov, 27 mai 2004

 

51.

BULIGA BOGDAN

Geografia

Mediului

Sesiunea de referate și comunicări științifice pe teme geografice pentru elevii de liceu / et. județeană

Mențiunea a III-a

Brașov, 27 mai 2004

 

52.

STANA ALEXANDRU

Geografie

Fizică

Sesiunea de referate și comunicări științifice pe teme geografice pentru elevii de liceu / et. județeană

Premiul al II-lea

Brașov, mai 2012

 

53.

STANA ALEXANDRU

Geografie

Fizică

Sesiunea de referate și comunicări științifice pe teme geografice pentru elevii de liceu / et. națională

Participare

Piatra-Neamț, 23 - 26 iulie 2012

 

54.

STANA ALEXANDRU

Geografie

Fizică

Sesiunea de referate și comunicări științifice pe teme geografice pentru elevii de liceu / et. județeană

Premiul I

Brașov, mai 2013

 

55.

STANA ALEXANDRU

Geografie

Fizică

Sesiunea de referate și comunicări științifice pe teme geografice pentru elevii de liceu / et. națională

Premiul Special S. G. R. (mențiune)

Galați, 21 - 25 iulie 2013

 

56.

MATIFĂLEAN

COSMIN FLORIN

Geografie

Fizică

Sesiunea de referate și comunicări științifice pe teme geografice pentru elevii de liceu / et. județeană

Premiul I

Brașov, mai 2014

 

57.

MATIFĂLEAN

COSMIN FLORIN

Geografie

Fizică

Sesiunea de referate și comunicări științifice pe teme geografice pentru elevii de liceu / et. națională

Premiul I național

Sinaia, 16 - 20 iulie 2014

 

58.

MATIFĂLEAN

COSMIN FLORIN

Geografie

Fizică

            

Sesiunea de referate și comunicări științifice pe teme geografice pentru elevii de liceu / et. județeană

Premiul I

Brașov, 22mai 2015

 

59.

MATIFĂLEAN

COSMIN FLORIN

Geografie

Fizică

Sesiunea de referate și comunicări științifice pe teme geografice pentru elevii de liceu / et. națională

Premiul al II-lea național

Fălticeni,

20 - 24 iulie2015

 

60.

MATIFĂLEAN

COSMIN FLORIN

Geografie

Fizică

Sesiunea de referate și comunicări științifice pe teme geografice pentru elevii de liceu / et. județeană

Premiul I

Brașov, mai 2016

 

61.

MATIFĂLEAN

COSMIN FLORIN

Geografie

Fizică

Sesiunea de referate și comunicări științifice pe teme geografice pentru elevii de liceu / et. națională

Premiul Special S. G. R. (mențiune)

 

Hunedoara,

18 – 22 iulie 2016

 

62.

CEAPRAZ CRISTIAN

Geografia

Mediului

Sesiunea de referate și comunicări științifice pe teme geografice pentru elevii de liceu / et. județeană

 

Premiul I

 

  Brașov, mai 2016

 

63.

NISTORICĂ IULIANA

Geografia

Mediului

Sesiunea de referate și comunicări științifice pe teme geografice pentru elevii de liceu / et. națională

Premiul Special S. G. R. (mențiune)

Hunedoara,

18 – 22 iulie 2016

 

64.

NISTORICĂ IULIANA

Geografia

Mediului

Sesiunea de referate și comunicări științifice pe teme geografice pentru elevii de liceu / et. județeană

 

Premiul al II-lea

 

  Brașov, mai 2017

 

65.

 

 

 

NISTORICĂ IULIANA

Geografia

Mediului

sesiunea de referate și comunicări științifice pe teme geografice pentru elevii de liceu / et. națională

 

Premiul Special S. G. R. (mențiune)

 

Târgu-Secuiesc, 17 – 20 iulie 2017

 

66.

MATIFĂLEAN

COSMIN FLORIN

Geografia

Mediului

concursul național de proiecte de mediu,  ediția a xvii-a,  et. județeană

Premiul I

 

Brașov, aprilie 2015

 

67.

MATIFĂLEAN

COSMIN FLORIN

Geografia

Mediului

concursul național de proiecte de mediu,  ediția a xvii-a, et. națională

Premiul al lI-lea

național

 

Muncel, jud. Iași, 18 – 26 iulie 2015

 

68.

CEAPRAZ CRISTIAN

Geografia

Mediului

concursul național de proiecte de mediu,  ediția a xviii-a,  et. județeană

Premiul I

 

Brașov, aprilie 2016

 

69.

CEAPRAZ CRISTIAN

Geografia

Mediului

concursul național de proiecte de mediu,  ediția a xviii-a, et. națională

Premiul al lII-lea

național

Muncel, jud. Iași, 19 – 24 iulie 2016

 

70.

CEAPRAZ CRISTIAN

Geografia

Mediului

concursul național de proiecte de mediu,  ediția a xix-a,  et. județeană

Premiul I

Brașov, aprilie 2017

 

71.

CEAPRAZ CRISTIAN

Geografia

Mediului

concursul național de proiecte de mediu,  ediția a xix-a, et. națională

Premiul al lII-lea

național

Muncel, jud. Iași, 21 – 26 iulie 2017

 

72.

IARU ROXANA

Concurs fotografie

(mediul geografic)

Simpozionului internațional intitulat „Educația mediului, de la știință la conștiință”

Mențiune

Brașov, 8 iunie 2013

 

73.

MATIFĂLEAN COSMIN

FLORIN

Concurs fotografie

(mediul geografic)

Simpozionului internațional intitulat „Educația mediului, de la știință la conștiință”

Premiul al lII-lea

Brașov, 8 iunie 2013

 

74.

STANA ALEXANDRU

Concurs fotografie

(mediul geografic)

Simpozionului internațional intitulat „Educația mediului, de la știință la conștiință”

Premiul al lI-lea

Brașov, 8 iunie 2013

 

 Parteneriat cu Palatul Copiilor (Clubul Elevilor Râşnov)

 Elevi din şcoala noastră participă la activităţi de grafică, modelism, artizanat şi design. Majoritatea activităţilor se desfăşoară în şcoala noastră urmând ca în 19 Decembrie 2012, orele 14, să se finalizeze primul semestru prin manifestarea “Talente, artă şi pasiune” la Clubul Elevilor Râşnov.

 “Noi Orizonturi”

 Sub îndrumarea Fundaţiei „Noi Orizonturi” clubul Impact din şcoala noastră desfăşoară activităţi de voluntariat: ajutorarea familiilor aflate în dificultate, strângerea de produse, haine, jucării – pentru centre de copii şi bătrâni şi alte activităţi de voluntariat.